Пользователей: 0

Головна » 2009 » Июль » 26 » Голлоб- чемпіон Польщі (+відео)
12:00
Голлоб- чемпіон Польщі (+відео)
Восьмий раз у своїй кар`єрі Томаш Голлоб вдягнув на свою голову легендарну Шапку Кадирова. Вчорашнього вечора він виявився найкращим серед 16-ти гонщиків, котрі боролись на торуньській Мотоарені за титул чемпіона Польщі в особистому заліку. Другу сходинку подіуму зайняв Кшиштоф Каспжак, котрий в додатковому заїзді за срібну медаль переміг гонщика Унії Тарнув Януша Колодзєя.
 Цього разу Мотоарена не була заповнена вщент. За кілька годин до початку змагань в Торуні падав сильний дощ, що мало вплив на стан доріжки. З причини прогнозованої на вечір зливи гонка розпочалась на 15 хвилин раніше. Більшість глядачів складали вболівальники з м.Торунь, які сподівались на тріумф одного з своїх улюбленців Адріана Мєдзіньского чи Вєслава Ягуся.
 Змагання не відзначились великою кількістю емоцій. Обгонів було небагато, що було викликано станом доріжки після дощу. В більшості заїздів головну роль відігравав момент старту. Однак, не можна сказати, що медалі потрапили до випадкових спортсменів. Склад учасників був дуже рівним. Адріан  Мєдзіньскі, котрий зайняв сьоме місце, відстав лише на один пункт від Каспжака, який став другим і на три пункта від Голлоба.
Вісімнадцятий заїзд став найбільш невдалим у гонці. Спочатку він був перерваний з причини нерівного старту. В перезаїзді  за один пункт боролись Баліньскі та Зомбік. Кароль, випереджаючи Даміана, зачепив його праву руку, після чого обидва гонщики дуже небезпечно впали на доріжку. Зомбік кілька разів вдарився головою об доріжку, а його нога  застрягла в мотоциклі. Баліньскі вдарився в надувний борт. Гонщики були відвезені до місцевої лікарні. Кароль Зомбік знаходився в несвідомому стані. Відеоповтори епізоду можна подивитись ТУТ.
  В кінцевому результаті медалі завоювали ті гонщики, котрі на протязі усього турніру їздили рівно і не допускали помилок.
  Особистий чемпіонат Польщі тісно пов`язаний з Шапкою Кадирова, котра є нагородою, що переходить від спортсмена до спортсмена за перемогу у фіналі. В 1963 році російський гонщик Габдрахман Кадиров передав в Уфі А. Ворині та А. Погожельскому шапку, яка стала перехідним трофеєм переможців особистого чемпіонату Польщі.
 Переможець фіналу чемпіонату Польщі від 1963 року може вишити або написати своє прізвище на Шапці Кадирова. Перший автограф на трофеї залишив Хенрик Жито. Наступного року Жито передав шапку А. Вигленді і так була започаткована її історія. Зараз гонщики залишають свої підписи на іншій шапці, так як на легендарній, отриманій від Кадирова, не залишилось місця.