Пользователей: 0

Головна » 2010 » Август » 2 » Збірна Польщі захистила звання чемпіона світу
17:53
Збірна Польщі захистила звання чемпіона світу
Гонщики збірної Польщі другий раз поспіль стали чемпіонами світу. У фіналі командного Кубка Світу, який відбувся вчора в данському  м.Воєнс, вони здолали господарів дійства, а також команди Швеції та Великої Британії. Томаш Голлоб, Ярослав Хампель, Руне Холта, Януш Колодзєй та Адріан Мєдзіньскі здобули 44 пункти. Данці набрали 39 очок, шведи- 35, а британці- 33. З причини опадів дощу змагання були перенесені з суботи на неділю.
 В ювілейному десятому розіграші командного Кубка Світу, який замінив командний чемпіонат світу, поляки тріумфували вчетверте( до цього 2005, 2007, 2009 рр.). Цікаво, що вони вперше здобули перемогу за межами Польщі.
 Після впевненої перемоги у півфіналі, який відбувся в Гожуві Влкп., поляки їхали до Воєнса в ролі фаворитів, так як мали найбільш рівний склад на чолі з лідером циклу Гран-Прі Я.Хампелем  і віце-лідером- Т. Голлобом. В той же час, їх основні суперники- збірна Данії- були ослаблені відсутністю свого найсильнішого гонщика Нікі Педерсена. Здавалося, що фінал буде формальністю.
 Проте, змагання були дуже емоційними, а переможець визначився в останніх заїздах. Перші причини для занепокоєння вболівальники біло-червоних могли мати вже в суботу, коли під час рясного дощу поляки виступали дуже слабо. Змагання були зупинені і перенесені на неділю, але ситуація повторилася знову.
 Після першої серії стартів діючі чемпіони світу займали останнє місце і відставали на 11 пунктів від лідера- збірної Швеції. Аж в трьох заїздах біло-червоні не змогли здобути жодного пункта.
 Після перерви, у шостому старті, черговий «нуль» з причини дефекту мотоцикла занотував Колодзєй. Ситуація стала нервовою для збірної Польщі. Однак, наступні три заїзди завершилися перемогами Холти, Хампеля та Голлоба, завдяки чому після двох серій поляки відставали всього на чотири очка від господарів, які йшли першими.
 Переломною виявилася третя серія заїздів, під час якої команда Цесляка здобула 13 з 15-ти можливих пунктів, а данці лище 5. Проте, святкувати перемогу було ще рано. В четвертій серії на першій позиції були знову господарі і перед останніми 5-ма стартами випереджали поляків на один пункт (35:34).
 За два заїзди до кінця гонки була нічия. Передостаннім з поляків стартував Хампель, котрий фінішував другим, але Ханс Андерсен був четвертим і біло-червоні здобули два пункти переваги над данцями. Не втратив свого шансу Голлоб. Впевнено переміг в останньому заїзді і якби не виключення в своєму першому старті, міг набрати комплект пунктів.
 В затінку боротьби за золоту медаль точилося змагання за третє місце на подіумі. Зайняли його шведи, головним чином, завдяки чудовим виступам у трьох останніх заїздах.