Сьогодні в польському місті Жешув відбудеться заключний, четвертий етап особистого чемпіонату Європи. За відсутності головних конкурентів - Еміля Сайфутдінова і Тая Воффіндена, претендентом номер один на звання кращого гонщика Європи є датчанин Нікі Педерсен, для якого жешувська доріжка вважається "другою домівкою".
Через травму Еміля Сайфутдінова британець Тай Воффінден мав всі шанси здобути відразу два чемпіонські титули - в Гран-Прі і SEC. Однак після падіння з Голлобом в першому заїзді минулої суботи на Гран-Прі Скандинавії медики діагностували у нього перелом ключиці. За словами гонщика, він міг стартувати в сьогодніщній гонці, і навіть потрапив до стартового протоколу, однак в останній момент вирішив відмовитися від титулу чемпіона Європи. Тай Воффінден:
- "Не було можливості виступити в Жешуві. Протягом цього тижня буду проходити реабілітаційний курс, щоб бути в повній бойовій готовності на останньому етапі Гран-Прі в Торуні. Стартуватиму там і зроблю все можливе для здобуття чемпіонського титулу. З кожним днем почуваюся краще і не хочу ризикувати здоров'ям гонкою в Жешуві".
В зв'язку з такими обставинами головним претендентом на титул чемпіона Європи став гонщик місцевої "Марми" Нікі Педерсен, який перед заключним етапом в генеральній класифікації випереджає Тайчика на один пункт. Враховуючи ще й відсутність "худого", перевага датчанина над найближчим переслідувачем, яким є словак Мартін Вацулік, складає аж п'ять очок, що практично забезпечує Нікі титул чемпіона Європи 2013 року.
Для Андрія Карпова ця гонка також є дуже важливою. Перш за все в тому плані, щоб не втратити віру в свої сили і довести усім скептикам, що він може на рівних змагатися з кращими гонщиками планети. На попередніх етапах через збіг різних обставин червоноградець не дорахувався багатьох пунктів, які позволили б нашому гонщику в даний момент перебувати як мінімум у першій десятці генеральної класифікації. Тому в сьогоднішній гонці Андрію вкрай необхідно довести, що місце, яке він займає після трьох етапів, не відповідає його рівню. Тож побажаємо йому успішного виступу сьогодні, і будемо сподіватися, що саме в Жешуві Карпов покаже, на що він здатний!
Стартовий лист:
1. Алеш Дримль (Чехія)
2. Себастіан Уламек (Польша)
3. Гжегош Валашек (Польша)
4. Ніколас Коватті (Італія)
5. Лукаш Совка (Польша)
6. Роберт Мішковяк (Польша)
7. Юріца Павліч (Хорватія)
8. Мартін Вацулік (Словакія)
9. Андрій Карпов (Україна)
10. Фредрік Ліндгрен (Швеція)
11. Гжегош Зенгота (Польша)
12. Григорій Лагута (Росія)
13. Мацей Яновські (Польша)
14. Ханс Андерсен (Данія)
15. Нікі Педерсен (Данія)
16. Леон Мадсен (Данія)
Резерв:
17. Мацей Куцяпа (Польша)
Генеральна класифікація:
1. Нікі Педерсен (Данія) - 34
2. Тай Воффінден (Великобританія) - 33
3. Томаш Голлоб (Польша) - 32
4. Мартін Вацулік (Словакія) - 29
5. Еміль Сайфутдінов (Росія) - 27
6. Григорій Лагута (Росія) - 26
7. Мацей Яновські (Польша) - 25
8. Ханс Андерсен (Данія) - 25
9. Себастіан Уламек (Польша) - 20
10. Фредрік Ліндгрен (Швеція) - 20
11. Юріца Павліч (Хорватія) - 17
12. Кшиштоф Каспшак (Польща) - 15
13. Артем Лагута (Росія) - 12
14. Андрій Карпов (Україна) - 12
15. Кястас Пуоджукс (Латвія) - 10
16. Роман Поважний (Росія) - 9
17. Алеш Дримль (Чехія) - 8
18. Крістіан Пєщек (Польша) - 5
19. Роберт Міськовяк (Польща) - 5
20. Ніколас Коватті (Італія) - 4
21. Гжегож Зенгота (Польща) - 4
22. Віталій Бєлоусов (Росія) - 3
23. Олег Бесчастнов (Росія) - 2
24. Даниїл Іванов (Росія) - 1
|