Цей сезон для Олександра Локтаєва видався одним з найскладніших у його поки-що короткій професійній кар'єрі. На його юні плечі з самого початку сезону випав важкий тягар лідера у всіх збірних командах нашої країни. Сашко мужньо бився за престиж України з найкращими гонщиками планети, і своєю настирливістю вселив віру в серця наших уболівальників, що зовсім скоро ми бачитимемо його на п'єдесталах пошани чемпіонатів світу та Європи.
Народився 10 січня 1994 року у місті Балаково (Росія). Спідвеєм займається з 8-ми років. Перший тренер - Д. С. Локтаєв, його батько. Чемпіон України в особистому заліку (2008). Дворазовий віце-чемпіон України серед пар (2009, 2010). Бронзовий призер чемпіонату України серед юніорів (2009). Абсолютний чемпіон Росії у класах 80сс і 125сс (2004-2006). Чемпіон Росії в командному заліку у складі СК "Турбіна" (Балаково) (2009). Чемпіон Росії в командному заліку серед юніорів у складі СК "Турбіна" (2009). Віце-чемпіон Росії серед юніорів (2009). Фіналіст особистого чемпіонату Росії (2009). Чемпіон Української ліги спідвею (УЛС) у складі команди "Шахтар" Червоноград (2009). Віце-чемпіон УЛС у складі команди "Шахтар" Червоноград (2010). Срібний призер командного чемпіонату Данії у складі команди "Хольстебро" (2011).
Бронзовий призер командного чемпіонату світу серед юніорів (Балаково,2011). Переможець півфіналу особистого чемпіонату світу серед юніорів (Гнєзно, 2011). Фіналіст чемпіонату світу серед юніорів (2011). Фіналіст очобистого чемпіонату Європи (Рівне, 2011 - 4 місце). Фіналіст Клубного Кубку Європи (Мішкольц, 2010 - 4 місце в складі червоноградського "Шахтаря").
Виступав у клубах: "Шахтар" Червоноград, СК "Турбіна" Балаково, "Фалубаз" Зелена Гура, КС РОВ Рибнік, "Хольстебро", "Хаммарбю" Стокгольм.
СТАРТ СЕЗОНУ.
Початок сезону для нашого юного "натуралізованого" спортсмена виявився більш як напруженим. Тоді, коли більшість гонщиків лише входили у сезон, Саша уже був у "епіцентрі двобоїв".
Звичайно, перший етап особистого чемпіонату України (і, як виявилось, останній в цьому році) не можна віднести до змагань, у яких потрібно викладатись по-максимуму. Проте гонка у Червонограді була одним з етапом підготовки до більш вагомих турнірів. І Саша провів її на досить високому рівні, пропустивши попереду себе в загальній класифікації лише свого земляка Кирила Цуканова. Було помітно, що Локтаєв готується до більш значимих гонок, яких у нього на початку сезону було чимало.
Уже через півтора тижня Олександру потрібно було вести юніорську збірну України за собою з кваліфікації командного чемпіонату світу серед юніорів у Рівному до півфіналу першості. І з цим завданням наш юніор впорався, здобувши у цій гонці максимум очок для нашої команди, яка в підсумку і стала переможцем цієї гонки, випередивши фінів, словенців та команду США.
Уже за п'ять днів Олександр Локтаєв знову був в епіцентрі подій. Тепер він був покликаний повести національну збірну до перемоги в кваліфікації Командного Кубку Світу, яка проходила в німецькому Ландсхуті. На жаль, гонка у Саші не пішла, і після виграних двох перших своїх заїздів у нього з'явились проблеми з технікою, які не дозволили йому на рівних боротись з Хенкоком, Кільмакорпі та іншими. Як результат, лише шість очок Локтаєва, і останнє місце нашої команди на цих змаганнях. Хоча слід відзначити, що виступала наша команда практично тим самим складом, що і у Рівному під час кваліфікації командного чемпіонату світу серед юніорів, за виключенням одного лише "дорослого" Ярослава Полюховича.
У лігових матчах за свій КС РОВ Рибнік справи у Саші пішли не зовсім вдало. Йому не завжди вдавалось набирати очки, яких він, здавалося б, віддавати не повинен був. Та й сама команда розпочала сезон вкрай невдало. А ось у Данії Локтаєв з першої ж своєї гонки продемонстрував, що готовий бути одним з трьох лідерів команди, які поведуть "Хольстебро" за нагородами першості. Уже в своїй дебютній гонці Саша привіз своєму клубу 13 очок, проваливши лише перший свій заїзд.
Такий результат Олександра не міг не радувати українських уболівальників. Адже це означало, що Локтаєв знаходиться у відмінній формі, що перед кваліфікацією чемпіонату світу серед юніорів у Червонограді було дуже важливим фактором. І уже через два дня після гонки у Хольстебро Саша прибув в Україну для того, щоб виборювати путівку до числа 32-ох найкращих гонщиків планети у своїй "категорії".
Здавалося, що проблем у цій гонці в Локтаєва не повинно виникнути. Однак, все склалося зовсім не так, як цього хотів не лише сам Саша, а й вболівальники, які як завжди повністю заповнили стадіон задовго до початку гонки. В заключному заїзді гонки нашому спортсменові потрібна була лише перемога для виходу до півфіналу, і протягом усього заїзду він впевнено лідирував, випереджаючи свого основного конкурента - поляка Шимона Возняка перед заключним віражем на півтора корпуса мотоцикла. Те, що трапилось в останньому повороті, змусило моментально "ахнути" увесь стадіон: Сашко втратив контроль над мотоциклом, його понесло на максимальній швидкості до надувних бортів... На щастя, в останній момент він "викрутився" і приїхав таки другим до фінішу заїзду, пропустивши поляка, і тим самим залишивши остаточно за межами півфіналу земляка Цуканова. Проте у перезаїзді за прохідне "шосте" місце Локтаєв вклав всю свою душу, і показав тому ж Возняку, що ситуація в 20-му заїзді була лише випадковістю. Локтаєв проходить далі, Возняк - запасний, Цуканов - відсіяний.
перед перезаїздом за шосте місце
Часу перепочити в Саші не було. Він знову поїхав доказувати в Рибніку, що невдалі гонки на початку сезону за клуб були тимчасовим явищем. Проте йому все ніяк не вдавалось показати себе з найкращої сторони, хоча в цей період і почав показувати дещо кращі результати.
Не пройшло і двох тижнів від гонки у Червонограді, а на Локтаєва уже чекав півфінал командного чемпіонату світу серед юніорів у польському Равічі. День перед тим Саша знову "вдало з'їздив" у Данію. Здавалося, що такий щільний графік може зашкодити нашому гонщику в Равічі, проте і там він став абсолютним лідером команди, і єдиним, хто на рівних бився з шведами та поляками. В підсумку, Саша набрав 55% очок усієї команди(!), а наша збірна посіла третє місце у цьому півфіналі, випередивши чехів на дев'ять балів.
ЛІТО. ПОБИТТЯ ЛОКТАЄВИМ ПОЛЯКІВ НА ЇХНІЙ ТЕРИТОРІЇ !
І знову таки не пройшло і тижня, а на юного Олександра Локтаєва чекала уже кваліфікація особистого чемпіонату Європи у Червонограді. І вперше в сезоні наші вболівальники получили 100% задоволення від гонки! Андрій Карпов, Олександр Локтаєв та Кирило Цуканов - ось подіум червоноградської кваліфікації. Саша Локтаєв виграв чотири з п'яти заїздів (у своєму другому заїзді приїхав третім, а в четвертому - випередив Карпова), і посів другу позицію.
Далі Локтаєв здобув перемогу в міжнародному турнірі у Німеччині. В Тетерові він ледь-ледь пробився до фіналу, в якому уже не залишив шансів своїм суперникам, в тому числі і Андрію Карпову. Поступово Саша підтягнувся до результатів лідерів Рибніка, стабільно привозячи 6-7 очок для своєї команди.
Прийшла черга і до стартів у кваліфікації до Гран-Прі 2012 року. Жереб вибрав Локтаєву старт у чеському місті Дівішов. І в досить таки солідній компанії Олександр не загубився, зайнявши восьме "прохідне" місце у турнірі.
День 23 червня став найбільшим розчаруванням для всього українського спідвею у сезоні. Олександр Локтаєв був абсолютним фаворитом півфіналу особистого чемпіонату Європи серед юніорів, який відбувався у Рівному. На Сашу нечисленні вболівальники рівненського мототреку чекали до останнього, та так і не дочекались. Причина проста і банальна - свою "свиню" підсунула Данія, з якої Локтаєв так і не встиг добратись до Рівного, "застрягши" в аеропорту Відня. А шанси на призові місця в цьому турнірі у Локтаєва були дуже великі...
Можливо це була спортивна злість, а можливо якісь інші фактори, але те, що зробив Олександр через два дні у Гнєзно, уже можна вписувати в історію українського спідвею. Цього дня ім'я "Олександр Локтаєв" остаточно "прописалось" в еліті світового спідвею. Наш гонщик у прекрасному стилі випередив ВСЮ юніорську збірну Польші в її же "логові"! Брати Павліцкі, Мацей Яновскі, швед Густафссон - усі вони дістали відчутного "ляпасу" від нашого юніора. До речі, Олександр знову не пропустив перед цією гонкою ліговий матч у Данії, де, як завжди, провів результативну гонку!!! Якщо підрахувати кількість гонок за участю Сашка в цей період, то їх назбирається аж п'ять за останні вісім днів (а з гонкою у Рівному було б цілих шість!), при чому всі вони проходили у різних країнах!!!
Перемога в Гнєзно!
Знову-таки минув лише тиждень - і знову гонка найвищого рівня! Тепер це був півфінал кваліфікації до Гран-Прі 2012 року у латвійському Даугавпілсі. Чесно кажучи, чомусь вірилось, що і тут Саша зможе потрапити до числа кращих. Але чи то втома, чи недостатньо добре налаштована техніка до латвійського треку, але в підсумку 12 місце, і боротьба у цьому турнірі завершена для нашого юіора.
Олександр Локтаєв розпочав підготовку до фіналів юніорського чемпіонату світу. Готувався через лігові матчі першої польської ліги, оскільки у Данії була взята невеличка пауза. Можливо, саме через це Локтаєву вдалось зосередитись лише на КС РОВ Рибнік, що відразу дало свої результати. Дві гонки поспіль Саша був кращим у своїй команді, випереджаючи і Ліндбака, і Карпова.
Наприкінці липня відбувся дебют Локтаєва у фіналах чемпіонатів світу. Перший етап відбувся у Великобританії, в містечку Пул. Були побоювання, що можуть виникнути проблеми з візою, оскільки лише цього сезону з такими проблемами зіткнулись дуже багато гонщиків, в тому числі і росіянин Вадим Тарасенко, який також виборов право на старти у фіналах. На щастя, до Пула Саша прибув вчасно, проте провести повноцінну гонку йому не судилося. У шостому заїзді він зіткнувся з Сімоном Густафссоном. Обидвох гонщиків з треку забрала карета швидкої допомоги.
На щастя, серйозних травм спортсмени не зазнали. І уже на початку серпня Локтаєв боровся за подіум півфіналу особистого чемпіонату Європи в Ополе. Боротьбу за третю сходинку п'єдесталу наш гонщик програв у перезаїзді Себастіану Уламеку. Однак головне завдання виконав - здобув путівку до Рівного. Разом з ним це ж саме зробив і наш Андрій Карпов, а ще раніше - Кирило Цуканов!
Уже наступного дня, сьомого серпня, Локтаєв був у Червонограді! Цього дня відбувався півфінал командного чемпіонату Європи серед юніорів. Було багато писано-переписано про цю гонку. Основною темою була відмова головних фаворитів сезону - поляків, від участі у гонці. Мотивом для цього послужив перенос гонки на сьоме число. Саме цього дня у Польші відбувались матчі раундів плей-офф, хоча з юніорської команди участь у цих матчах мав приймати максимум один гонщик. Такі події значно збільшували шанси нашої команди на вихід у фінал. Ще свіжою в пам'яті була гонка річної давнини, коли наша команда у Червонограді залишила за бортом фіналу грізну команду Росії. Та цього разу росіяни були на три - ні, на чотири голови сильніші за нашу збірну. Знову ж таки лише Саша вдало нав'язував боротьбу суперникам. 13 очок Локтаєва з 20 загальнокомандних - про яку команду можна говорити... Відеоогляд гонки ТУТ
Сезон в першій польській лізі для "локтаєвсько - карпового" КС РОВ Рибніка уже завершився, тож готувався Саша до трьох фіналів особистого чемпіонату світу через лігові гонки у Данії, а також через відкритий чемпіонат Латвії, в якому він посів дев'яте місце, а в класифікації юніорів - третє.
28 серпня відбувся другий фінал найкращих юніорів планети. Місцем проведення змагань був Хольстед. Враховуючи те, що датські треки з легкістю підкорялись Локтаєву протягом усього сезону, була надія, що наш спортсмен зможе поборотись тут за високі, а, можливо, навіть призові місця. Проте фінішував у цій гонці Саша лише десятим з доробком у вісім очок. Можливо, причиною цьому стало падіння уже в першому заїзді, в якому він впевнено виграв старт, однак після виходу з першого віража у нього буквально врізався датчанин Єпсен Єнсен.
ЧОТИРИ ФІНАЛИ НАПРИКІНЦІ СЕЗОНУ.
Уже на початку вересня на Олександра Локтаєва очікувала подорож до рідного міста Балаково, де відбувся фінал командного чемпіонату світу серед юніорів. Наша команда потрапила до Балаково через відмову збірних Австралії та Швеції їхати так далеко. Звичайно, на перемогу наші хлопці не претендували, однак бронзову нагороду таки вирвали в команди Чехії завдяки прекрасному виступу Саші. Саме він в додатковому заїзді впевнено переміг Вацлава Міліка, і приніс першу медаль для українського спідвею в чемпіонатах світу! Приємно було, коли переповнений стадіон "Труд" палко підтримував Локтаєва у кожному заїзді, в якому тепер уже наш юніор брав участь.
Все ближче і ближче був перший для Олександра фінал європейської першості. Підготовка велась через лігові матчі в Данії, в яких і надалі Саша був серед лідерів "Хольстебро". Проте знову ж таки, остання гонка внесла свої корективи в амбітні плани Локтаєва у Рівному. Розписувати, чому саме, уже не варто. Проте, будь у Саші разом з Карповим хоча б на декілька годин більше для відпочинку перед фінальною гонкою чемпіонату Європи, не сумніваюсь, що хоча б одна медаль залишилась би в Україні. А так, четверте місце Локтаєва у підсумку, що також є маленькою перемогою сімнадцятирічного Саші!
І якщо більшість спортсменів після фіналу чемпіонату Європи пішли на "канікули", то Локтаєв з максимальною віддачею готувався до заключних фінальних етапів юніорського чемпіонату світу.
Уже першого жовтня в Пардубіце наш гонщик будь-що хотів покращити своє становище в генеральній класифікації. Та знову ж, провівши рівну стабільну гонку Олександру не вистарчало чуть-чуть у кожному заїзді для максимального результату. У підсумку, вісім очок, і дев'яте місце на етапі.
Саша залишився в Пардубіце, де уже наступного дня прийняв участь в престижному турнірі "Златой Прілби", в якому зупинився в чвертьфіналі, зайнявши у своїй групі четверте місце.
Вдруге за останній місяць на Олександра чекала подорож додому. 5 жовтня у Балаково відбувся фінал Клубного Кубку Європи, участь у якому приймали команди "Шахтар" Червоноград, "Восток" Владивосток, "Локомотив" Даугавпілс і СК "Турбіна", яка виступала поза конкурсом через відмову брати участь у цій гонці польської "Унії" з Лєшно. Однак, виступити у Балаково Локтаєву не судилося, оскільки в німецькому місті Франкфурт працівникам аеропорту і службі охорони не сподобалось, що фото в паспорті Сашка приклеїне не надто щільно.
Тож Локтаєв повернувся до Польші, де готувався до заключної гонки сезону, яка відбулась у Гнєзно. Чесно кажучи, перед гонкою здавалось, що після феєричної перемоги на цьому треці влітку, шанси і у цій гонці у Сашка досить непогані. І це він довів уже на старті гонки, коли не залишив жодних шансів Густафссону, "без п'яти хвилин" юніорському чемпіону світу Мацея Яновскі та Вадима Тарасенка. Що трапилось з Локтаєвим потім, невідомо. Проте у наступних чотирьох заїздах Саша здобув лише три очки, і в підсумку посів одинадцяте місце у цій гонці.
В загальній класифікації Олександр Локтаєв замкнув десятку кращих юніорів світу, що, безперечно, є неабияким успіхом нашого юніора! Сашко в цьому сезоні продемонстрував, що в недалекому майбутньому він буде боротись за найвищі місця на світових та європейських першостях. В свої сімнадцять років наш гонщик провів дуже потужний, і, що головне, рівний сезон. Фактично, жодного спаду протягом року у Локтаєва не було, хоча і проводив він гонки в багатьох різних країнах. Віримо, що уже в наступному сезоні ми побачимо Олександра Локтаєва на подіумах чемпіонатів Європи та світу!
Локтаєв в "Хольстебро"
Набраних очок: 122
В середньому за гонку: 10,16
В середньому у заїзді: 1,69
13 травня - "Хольстебро" - "Слангеруп" - 48:36
Локтаєв - 13 (0,3,2,3,3,2)
27 травня - "Хольстебро" - "Фьєлстед" - 51:36
Локтаєв - 11 (0,3,3,2,3,0)
1 червня - "Хольстед" - "Хольстебро" - 42:42
Локтаєв - 12 (1,2,3,3,3,0)
22 червня - "Слангеруп" - "Хольстебро" - 43:41
Локтаєв - 9 (1,1,3,1,0,3)
24 червня - "Хольстебро" - "Хольстед" - 45:39
Локтаєв - 11 (0,2,2,2,3,2)
29 липня - "Хольстебро" - "Оутруп" - 54:31
Локтаєв - 10 (1,1,3,2,1,2)
12 серпня - "Хольстебро" - "Грінстед" - 51:36
Локтаєв - 9 (1,2,2,2,0,2)
17 серпня - "Войєнс" - "Хольстебро" - 42:45
Локтаєв - 9 (3,0,1,3,0,2)
7 вересня - "Фьєлстед" - "Хольстебро" - 46:41
Локтаєв - 3 (0,д,1,0,0,2)
15 вересня - "Хольстебро" - "Войєнс" - 52:34
Локтаєв - 14 (2,3,3,1,3,2)
16 вересня - "Хольстебро" - "Хольстед" - 49:36
Локтаєв - 13 (1,3,3,2,1,3)
23 вересня - "Оутруп" - "Хольстебро" - 48:36
Локтаєв - 8 (1,3,3,0,0,1)
Локтаєв в КС РОВ Рибнік
Набраних очок: 80
В середньому за гонку: 6,15
В середньому у заїзді: 1,42
3 квітня - "Ожел" - КС РОВ Рибнік - 46:43
Локтаєв - 2 (1,0,1)
10 квітня - КС РОВ Рибнік - "Полонія" - 48:42
Локтаєв - 3 (2,1,п,0)
25 квітня - "Лехма" - КС РОВ Рибнік - 51:39
Локтаєв - 3 (3,0,0)
1 травня - КС РОВ Рибнік - "Лотос" - 38:52
Локтаєв - 4 (1,0,0,3,0)
8 травня - "Локомотив" - КС РОВ Рибнік - 47:43
Локтаєв - 10 (3,0,2,2,3)
22 травня - КС РОВ Рибнік - ГТЗ - 39:51
Локтаєв - 7 (3,2,1,1)
29 травня - "Старт" - КС РОВ Рибнік - 53:37
Локтаєв - 6 (1,1,2,2)
5 червня - КС РОВ Рибнік - "Старт" - 35:55
Локтаєв - 4 (3,1,0,0)
12 червня - ГТЗ - КС РОВ Рибнік - 55:35
Локтаєв - 6 (0,0,2,2,2)
19 червня - КС РОВ Рибнік - "Локомотив" - 47:42
Локтаєв - 7 (3,2,2,с)
26 червня - "Лотос" - КС РОВ Рибнік - 60:30
Локтаєв - 10 (3,3,0,1,3)
3 липня - КС РОВ Рибнік - "Лехма" - 52:38
Локтаєв - 12 (2,2,3,3,2)
17 липня - "Полонія" - КС РОВ Рибнік - 59:31
Локтаєв - 6 (1,1,1,2,1)
Локтаєв в міжнародних турнірах
11 червня - турнір в Тетерові (Німеччина) - "Auerhahnpokal"
1 місце - 7 (3,1,1,п,2) + 1 місце у фіналі
13 червня - міжнародний командний турнір в Дебрецені (Угорщина)
3 місце - Україна - 45+2, Локтаєв - 21 (4,2,2,3,3,3,4)
15 серпня - відкритий чемпіонат Латвії в Даугавпілсі
9 місце - 7 (п,1,1,3,2)
3 місце серед юніорів
4 вересня - турнір серед пар в Рибніку
7 місце - Україна/Польша - 17, Локтаєв - 8 (0,п,2,3,д,3)
2 жовтня - турнір "Златой Прілби" в Пардубіце (Чехія)
1/4 фіналу, група 2 - 4 місце - 7 (5,1,1)
Локтаєв у всеукраїнських змаганнях
21 квітня - перший етап особистого чемпіонату України (Червоноград)
2 місце - 13 (3,2,3,2,3)
Локтаєв в чемпіонатах Європи
4 червня - кваліфікація особистого чемпіонату Європи (Червоноград)
2 місце - 13 (3,1,3,3,3)
6 серпня - півфінал особистого чемпіонату Європи (Ополе)
4 місце - 12+2 (2,2,3,3,2)
7 серпня - півфінал командного чемпіонату Європи (Червоноград)
4 місце - Україна - 20, Локтаєв - 13 (3,3,2,2,3,в)
24 вересня - фінал особистого чемпіонату Європи (Рівне)
4 місце - 11 (3,2,1,2,3)
Локтаєв в чемпіонатах світу
2 травня - кваліфікація командного чемпіонату світу серед юніорів (Рівне)
1 місце - Україна - 56, Локтаєв - 15 (3,3,3,3,3)
7 травня - кваліфікація Командного Кубку Світу (Ландсхут)
4 місце - Україна - 26, Локтаєв - 6 (3,3,0,0,-)
15 травня - кваліфікація особистого чемпіонату світу серед юніорів (Червоноград)
6 місце - 10+3 (3,1.1,3,2)
28 травня - півфінал командного чемпіонату світу серед юніорів (Равіч)
3 місце - Україна - 23, Локтаєв - 12 (3,1,1,3,3,1)
25 червня - півфінал особистого чемпіонату світу серед юніорів (Гнєзно)
1 місце - 14 (3,3,2,3,3)
24 липня - перший фінал особистого чемпіонату світу серед юніорів (Пул)
18 місце - 0 (0,п/-,-,-,-)
28 серпня - другий фінал особистого чемпіонату світу серед юніорів (Хольстед)
10 місце - 8 (2,2,1,1,2)
3 вересня - фінал командного чемпіонату світу серед юніорів (Балаково)
3 місце - Україна - 29+3, Локтаєв - 15 (3,2,3,3,2,2)
1 жовтня - третій фінал особистого чемпіонату світу серед юніорів (Пардубіце)
9 місце - 8 (1,2,1,2,2)
9 жовтня - четвертий фінал особистого чемпіонату світу серед юніорів (Гнєзно)
11 місце - 6 (3,1,0,1,1)
Локтаєв в кваліфікації до Гран-Прі-2012
18 червня - кваліфікація в Дівішові (Чехія)
8 місце - 9 (1,2,2,1,3)
2 липня - півфінал кваліфікації Гран-Прі-2012
12 місце - 6 (2,0,1,2,1)
Олександр Локтаєв
|