В найближчу суботу відбудеться сьомий етап світової серії Гран-Прі. Шведське містечко Малілла, яке розташоване в 300 км від Стокгольма і з населенням менше двох тисяч чоловік, прийме ювілейний, 10-й етап Гран-Прі Скандинавії.
Стадіон: G&B Arena
Вмістимість: 15000глядачів
Довжина треку: 305 м
Рекорд треку: 55,10 - Андреас Йонссон (Швеція), 07,09,2010
Вперше Гран-Прі Скандинавії був проведений 31 серпня 2002 року на стадіоні "Уллеві" у Гетеборзі. Його переможцем став австралієць Лі Адамс, який після цього ще двічі вигравав Гран-Прі Скандинавії. Проте уже в наступному році гонка, спонсором якої вперше в історії виступила політична партія, завершилась цілковитим провалом. Через погано підготовку штучного покриття гонщики оголосили бойкот і гонка була перервана після третього заїзду. Повторно гонку провели лише за тиждень. Переможцем тоді став ще один австралієць Раян Салліван. Останнім переможцем Гран-Прі Скандинавії у Гетеборзі 21 серпня 2004 року став датчанин Ханс Андерсен.
Починаючи з 2005 року Гран-Прі Скандинавії приймає Малілла. І знову гонщикам не повезло: через дощ гонка була перенесена на годину. Першим переможцем Малілли став австралієць Джейсон Крамп, перервавший тим самим феноменальну серію Тоні Рікардссона, який до того виграв чотири етапи поспіль. Саме в Маліллі легендарний швед через рік офіційно оголосив про завершення професійної кар'єри. Гран-Прі Скандинавії-2006 запам'ятався ще й незвичайним завершенням другого півфіналу, в якому спершу впав датчанин Нікі Педерсен, а в перезаїзді - Скотт Ніколлс. Обидва були виключені з півфіналу, а повторний перезаїзд не проводився, оскільки потреби в цьому не було. Переможцем цієї гонки, на радість переповненого стадіону в Маліллі, став Андреас Йонссон.
В 2007-му та 2008-му роках рівних не було Лі Адамсу. Два роки тому, в 2009-му, на треці в Маліллі вперше з'явився росіянин Еміль Сайфутдінов. Та дебют вдалим для Еміля не назвеш - п'ять пунктів і п'ятнадцяте місце. Проте набагато гірше для юного росіянина завершився минулорічний етап в Маліллі, який він не зміг доїхати до кінця через зіткнення з Томашем Голлобом.
Результати попередніх етапів Гран-Прі Скандинавії:
Гетеборг
2002: 1. Лі Адамс (Австралія), 2. Тоні Рікардссон (Швеція), 3. Лукаш Дримл (Чехія), 4. Грег Хенкок (США)
2003: 1. Раян Салліван (Австралія), 2. Скотт Ніколлс (Великобританія), 3. Лі Адамс (Австралія), 4. Джейсон Крамп (Австралія)
2004: 1. Ханс Андерсен (Данія), 2. Джейсон Крамп (Австралія), 3. Тоні Рікардссон (Швеція), 4. Грег Хенкок (США)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------- Малілла
2005: 1. Джейсон Крамп (Австралія), 2. Андреас Йонссон (Швеція), 3. Тоні Рікардссон (Швеція), 4. Лі Адамс (Австралія)
2006: 1. Андреас Йонссон (Швеція), 2, Ханс Андерсен (Данія), 3. Лі Адамс (Австралія), 4. Джейсон Крамп (Австралія)
2007: 1. Лі Адамс (Австралія), 2. Томаш Голлоб (Польша), 3. Джейсон Крамп (Австралія), 4. Ханс Андерсен (Данія)
2008: 1. Лі Адамс (Австралія), 2. Ханс Андерсен (Данія), 3. Нікі Педерсен (Данія), 4. Джейсон Крамп (Австралія)
2009: 1. Томаш Голлоб (Польша), 2. Джейсон Крамп (Австралія), 3. Ханс Андерсен (Данія), 4. Кеннет Бьєрре (Данія)
2010: 1. Руне Холта (Польша), 2. Джейсон Крамп (Австралія), 3. Томаш Голлоб (Польша), 4. Фредрік Ліндгрен (Швеція)
Рекордсменом по кількості перемог в Гран-Прі Скандинавії є Лі Адамс. По одній перемозі на своєму рахунку мають Ханс Андерсен (Данія), Томаш Голлоб (Польша), Андреас Йонссон (Швеція), а також австралійці - Джейсон Крамп та Раян Салліван.
У восьми(!) фіналах з дев'яти на Гран-Прі Скандинавії виступав Джейсон Крамп, на рахунку Лі Адамса шість фіналів, а у Ханса Андерсена - п'ять.
Жоден подіум на Гран-Прі Скандинавії не обходився без представників Австралії.
Як видно з попередніх етапів Гран-Прі Скандинавії, перевагу тут мають представники Австралії. Жоден з дев'яти проведених Гран-Прі Скандинавії не завершувався без "кенгуру" на подіумі. Цього року традиція має усі шанси продовжитись. Джейсон Крамп та Кріс Холдер знаходяться поблизу лідерів у загальній класифікації, і цей етап може значно приблизити їх до "подіумної" трійки.
Лідирує в класифікації нестаріючий Грег Хенкок, який приїде до Малілли зберегти або збільшувати свою перевагу над Томашем Голлобом. Різниця між ними складає 22 очка, але поляк не надто переймається цим фактом:
- "З кожним днем я почуваюсь все краще. Коліно вже не дає про себе знати, проте я б не сказав, що готовий на всі сто процентів. Два тижні тому я виступав на цьому треці в матчі шведської ліги і тоді все було добре. Сподіваюсь, що в суботу проїду ще краще і поступово буду зменшувати відставання від Грега. Моє завдання на сезон незмінне - лише перемога в Гран-Прі-2011!"
Ярослав Хампель є лідером в шведській елітсерії по середньому показнику - 2,429 очка в заїзді. "Ярек" в даний момент йде третім в генеральній класифікації, однак ще не залишив надії на більш високе місце за підсумком сезону:
- "Цього року в Маліллі ще не виступав, але гадаю, що доріжка не змінилась значною мірою в порівнянні з минулим роком. Тут можна їхати швидко та видовищно. Трек в Маліллі набагато кращий за той, який був в Теренцано. Я приїхав сюди за перемогою, і буду битись до останнього. Як на мене, шанси на загальну перемогу в цьому сезоні ще є".
На п'яти лідерам наступає молодий австралієць Кріс Холдер. Цей сезон є найкращим у його небагатій спортивній кар'єрі. Не зважаючи на падіння минулого понеділка в Великобританії, настрій у Кріса відмінний:
- "Про падіння уже й не згадую. Голова забита лише думками про гонку в Маліллі, де сподіваюсь на вдалий виступ. А вдалим виступом буду вважати вихід до фіналу. Від Ярека мене відділяють лише два пункти, і я зроблю все можливе, щоб після цього етапу випередити поляка в класифікації".
Андреас Йонссон є улюбленцем місцевої публіки. І не лише тому, що виступає за "Даккарну" з Малілли. Саме Андреас в 2006 році зумів здобути перемогу на Гра-Прі Скандинавії, яка до тепер залишається єдиною для гонщиків з країни "Тре Крунур". Також у нього найкращий середньозаїздний показник у Швеції на даному треці - 2,500. Добавити впевненості Андреасу повинна і перемога на попередньому етапі в Теренцано:
- "Після гонки в Італії від третьої позиції мене віддаляють лише дванадцять очок. Відчуваю, що тепер здатний вступити у боротьбу за медалі. Це основна мотивація, яка повинна мені допомогти в гонці. На протязі останніх двох тижнів кожного дня тільки про це і думаю".
Джейсон Крамп займає сьому позицію в генеральній класифікації, але з оптимізмом дивиться у майбутню гонку:
- "У Маліллі мені завжди вдавалось вдало проходити усю гонку. Не бачу смислу порушувати таку традицію, тим більше, що почуваюсь я просто відмінно. Гонка буде важкою, проте необхідно уже надздоганяти втрачене на попередніх етапах. Далі відступати нікуди. Я ще поборюсь!"
Також до фаворитів можна віднести і ще двох шведів - Антоніо Ліндбака та Фредріка Ліндгрена. Шведи, як правило, дуже потужно виступають на домашніх аренах. До речі, Ліндгрен також, як і Йонссон, виступає за "Даккарну", і це йому також може суттєво допомогти під час гонки.
Еміль Сайфутдінов їде до Швеції також не на прогулянку. Лише шість очок переваги над росіянином має Ярослав Хампель. А це означає, що росіянин будь-що буде намагатись надздогнати поляка. У випадку вдалої гонки в Маліллі, Еміль може навіть теоретично піднятись на третю сходинку в "генералці". Чим не привід вдало виступити?
З "дикою карткою" на Гран-Прі Скандинавії-2011 виступить Томас Х. Йонассон, який добре зарекомендував себе на Гран-Прі Швеції в Гетеборзі весною, здобувши вісім пунктів. Також до циклу повертається Артем Лагута, який пропустив останні два етапи у Кардіффі та Теренцано.
Запасними гонщиками будуть молоді шведи - Сімон Густафссон та Лінус Сундстрем.
Стартовий лист Гран-Прі Скандинавії-2011:
1. Фредрік Ліндгрен (Швеція)
2. Нікі Педерсен (Данія)
3. Андреас Йонссон (Швеція)
4. Кріс Холдер (Австралія)
5. Джейсон Крамп (Австралія)
6. Кеннет Бьєрре (Данія)
7. Кріс Харріс (Великобританія)
8. Томаш Голлоб (Польша)
9. Артем Лагута (Росія)
10. Ярослав Хампель (Польша)
11. Антоніо Ліндбак (Швеція)
12. Януш Колодзей (Польша)
13. Томас Х. Йонассон (Швеція)
14. Еміль Сайфутдінов (Росія)
15. Грег Хенкок (США)
16. Руне Холта (Польша)
--------------------------------------------------
17. Сімон Густафссон (Швеція)
18. Лінус Сундстрем (Швеція)
Генеральна класифікація:
1. Грег Хенкок (США) - 95
2. Томаш Голлоб (Польша) - 73
3. Ярослав Хампель (Польша) - 65
4. Кріс Холдер (Австралія) - 63
5. Еміль Сайфутдінов (Росія) - 59
6. Джейсон Крамп (Австралія) - 56
7. Нікі Педерсен (Данія) - 56
8. Андреас Йонссон (Швеція) - 53
9. Кеннет Бьєрре (Данія) - 50
10. Фредрік Ліндгрен (Швеція) - 47
11. Антоніо Ліндбак (Швеція) - 41
12. Януш Колодзей (Польша) - 38
13. Кріс Харріс (Великобританія) - 33
14. Руне Холта (Польша) - 29
15. Магнус Зеттерстрем (Швеція) - 12
16. Артем Лагута (Росія) - 10
17. Матей Загар (Словенія) - 9
18. Томас Х. Йонассон (Швеція) - 8
19. Скотт Ніколлс (Великобританія) - 5
20. Даміан Балінскі (Польша) - 4
21. Матей Кус (Чехія) - 3
22. Міккель Б. Єнсен (Данія) - 2
Початок гонки - 20:00.
|