У суботу відбудеться передостанній етап світової серії Гран-Прі сезону 2011 року. Найкращі гонщики планети вдесяте за сезон зійдуться пліч-о-пліч. Цього разу місцем битви буде хорватське місто Горічан.
Які питання залишились ще відкритими у цьому сезоні? Ну, по-перше, чи зможе хтось завадити Ярославу Хампелю вдруге поспіль залишитись за крок до вершини? По-друге, чи втримається Андреас Йонссон на третій позиції в генеральній класифікації? По-третє, чи зможуть молоді Кріс Холдер і Еміль Сайфутдінов обійти в підсумковій таблиці "зіркового" Томаша Голлоба, тим самим вказавши поляку, що його час вийшов?
Минулого року в Горічані Грег Хенкок виборов 22 з 24 можливих пунктів. Можна сміливо стверджувати, що проблем із завоюванням титулу абсолютного чемпіона світу 2011 року саме в Хорватії у 41-річного американця не виникне:
- "Звання чемпіона світу є основною метою для мене кожного року. І ось коли я за один крок до своєї мети відступати уже нікуди. На жаль, травми уже не проходять так безслідно, як у молодих спортсменів. Проте, в суботу я буду готовий до гонки відмінно!"
- "В цьому сезоні Хенкок довів, що є гідний титулу чемпіона світу. На протязі всього сезону у нього не було жодного спаду форми, він у кожній гонці показував стабільно високий показник, чим і здобув для себе таку перевагу", - визнає Ярослав Хампель. Для поляка зараз поставлені уже інші завдання. Андреас Йонссон, який займає третю позицію в класифікації, поступається лише вісьмома пунктами поляку. Зважаючи на ту форму, в якій перебуває шведський гонщик, ще зарано говорити, що "Ярек" вдруге поспіль фінішує на другій позиції в Гран-Прі.
Після непоганого старту сезону, Томаш Голлоб явно скинув оберти. З чим це пов'язано, відповідь якнайкраще може дати лише сам поляк. За останні п'ять етапів він лише одного разу пробився до півфіналу і тим самим перетворився з "одного із фаворитів сезону" на спортсмена, який лише "претендує" на призові місця в окремих етапах Гран-Прі:
- "Я не знаю, чим пояснити такі невдалі результати. Можливо, річ у нових глушниках, до яких я ніяк не можу віднайти необхідні настройки. Є треки, де ці проблеми не відчуваються, а є й такі, де це стає величезною проблемою. В основному, це проблема номер один".
Також свої "інтереси" має Джейсон Крамп. Справа в тому, що якщо представник країни "кенгуру" за підсумком сезону посяде місце у першій трійці, він стане першим, хто протягом одинадцяти сезонів здобував медалі з чемпіонатів світу:
- "Чесно кажучи, я лише недавно дізнався про цю статистику. Звичайно, я дуже хочу потрапити до історії. Це і буде моїм основним стимулом на найближчі два етапи".
Також гонка в Горічані буде надважливою для Нікі Педерсена та Фредріка Ліндгрена, які займають дев'яту та десяту сходинку відповідно. Обидва не стартували в кваліфікації до Гран-Прі-2012 року. Від Кеннета Бьєрре, який в даний момент займає восьме, останнє "прохідне" місце у Гран-Прі-2012, датчанина віддаляє десять очок, а шведа - дванадцять. У випадку, якщо не вдасться кваліфікуватись у першу вісімку, обидвом гонщикам доведеться сподіватись лише на "милість" BSI.
З "дикою карткою" у Горічані виступить Матей Загар, який непогано зарекомендував себе у Гран-Прі Італії в Теренцано, де він вийшов до півфіналу з результатом у дев'ять пунктів. Можливо, якби не травма Юріци Павліча, батько якого є власником треку в Горічані, ми б і не побачили Загара у завтрашній гонці.
Стартовий лист Гран-Прі Хорватії:
1. Андреас ЙОНССОН, Швеція
2. Нікі ПЕДЕРСЕН, Данія
3. Антоніо ЛІНДБАК, Швеція
4. Руне ХОЛТА, Польша
5. Ярослав ХАМПЕЛЬ, Польша
6. Эміль САЙФУТДІНОВ, Росія
7. Матей ЗАГАР, Словенія
8. Кеннет БЬЄРРЕ, Данія
9. Кріс ХОЛДЕР, Австралія
10. Артем ЛАГУТА, Росія
11. Грег ХЕНКОК, США
12. Януш КОЛОДЗЕЙ, Польша
13. Кріс ХАРРІС, Великобританія
14. Фредрік ЛІНДГРЕН, Швеція
15. Томаш ГОЛЛОБ, Польша
16. Джейсон КРАМП, Австралія
Запасні:
17. Діно КОВАЧІЧ, Хорватія
18. Матея ДУХ, Словенія
Позаїздно:
1. Йонссон, Педерсен, Ліндбак, Холта
2. Хампель, Загар, Сайфутдінов, Бьєрре
3. Лагута, Хенкок, Холдер, Колодзей
4. Голлоб, Ліндгрен, Крамп, Харріс
5. Харріс, Йонссон, Хампель, Холдер
6. Ліндгрен, Лагута, Педерсен, Сайфутдінов
7. Хенкок, Голлоб, Загар, Ліндбак
8. Холта, Бьєрре, Колодзей, Крамп
9. Сайфутдінов, Крамп, Йонссон, Хенкок
10. Колодзей, Хампель, Голлоб, Педерсен
11. Бьєрре, Холдер, Ліндбак, Ліндгрен
12. Харріс, Холта, Лагута, Загар
13. Загар, Колодзей, Ліндгрен, Йонссон
14. Педерсен, Харріс, Бьєрре, Хенкок
15. Крамп, Ліндбак, Лагута, Хампель
16. Холдер, Сайфутдінов, Холта, Голлоб
17. Йонссон, Бьєрре, Голлоб, Лагута
18. Холдер, Педерсен, Загар, Крамп
19. Ліндбак, Колодзей, Харріс, Сайфутдінов
20. Хампель, Ліндгрен, Хенкок, Холта
Генеральна класифікація:
1. Грег Хенкок (США) - 139
2. Ярослав Хампель (Польша) - 108
3. Андреас Йонссон (Швеція) - 100
4. Джейсон Крамп (Австралія) - 96
5. Томаш Голлоб (Польша) - 93
6. Кріс Холдер (Австралія) - 88
7. Еміль Сайфутдінов (Росія) - 88
8. Кеннет Бьєрре (Данія) - 85
9. Нікі Педерсен (Данія) - 75
10. Фредрік Ліндгрен (Швеція) - 73
11. Антоніо Ліндбак (Швеція) - 66
12. Кріс Харріс (Великобританія) - 48
13. Руне Холта (Польша) - 44
14. Януш Колодзей (Польша) - 41
15. Артем Лагута (Росія) -21
16. Магнус Зеттерстрем (Швеція) - 19
17. Томас Х. Йонассон (Швеція) - 17
18. Дарсі Уард (Австралія) - 15
19. Матей Загар (Словенія) - 9
20. Скотт Нікколлс (Великобританія) - 5
21. Даміан Балінскі (Польша) - 4
22. Матей Кус (Чехія) - 3
23. Б'ярне Педерсен (Данія) - 3
24. Міккель Б. Єнсен (Данія) - 2
"Хенкок їде за перемогою"
|